Atrakcje Sopotu – dlaczego warto go odwiedzić?

Sopot leży nad najcieplejszą częścią Bałtyku, a większą część miasta zajmują zadbane tereny zielone. Uzdrowisko przyciąga rocznie 2 miliony turystów z kraju i ze świata.

Atrakcje Sopotu
fot.

Sopot leży nad najcieplejszą częścią Bałtyku, a większą część miasta zajmują zadbane tereny zielone. Uzdrowisko przyciąga rocznie 2 miliony turystów z kraju i ze świata. Sopot jest gratką dla fanów muzyki, którzy znajdą coś dla siebie na licznych koncertach w Operze Leśnej czy Zatoce Sztuki.

Wyjątkowość Sopotu

Sopot to szalenie popularna miejscowość o wyjątkowym położeniu geograficznym i statusie uzdrowiska. Magnesem na odwiedzających corocznie miasto 2 miliony turystów jest z pewnością wyższa temperatura wody Bałtyku przy sopockich plażach. Zatoka Gdańska jest bowiem od strony morza osłonięta Półwyspem Helskim, natomiast zalesione morenowe wzgórza separują plażę od lądu.

Ponad 60% terenu Sopotu stanowią tereny zielone. Walory naturalnego krajobrazu wykorzystano tworząc prywatne ogrody czy zabytkowe parki. Wszechobecna zieleń ma w nadmorskich miastach znaczenie strategiczne, jeśli chodzi o przyciągnięcie spragnionych kontaktu z naturą wczasowiczów. Ciekawie położone apartamenty w Sopocie do wynajęcia są w sezonie bardzo trudne do zdobycia.

Tańsze niż hotele, zapewniające gościom niezależność, komfort, przestrzeń, a jednocześnie domową atmosferę i dobre wyposażenie, apartamenty w dobrych lokalizacjach miasta są wynajmowane przez rodziny, grupy przyjaciół, na wyjazdy biznesowe lub firmowe imprezy integracyjne.

Muzyczna strona miasta

Miłośnicy muzyki zdecydowanie znajdą w Sopocie coś dla siebie. Kultowa Opera Leśna o świetnej akustyce, usytuowana wśród zieleni, jest w stanie pomieścić 5 tysięcy osób. Nowoczesny odnowiony amfiteatr gości co roku uczestników Międzynarodowego Festiwalu Piosenki. W tym roku na scenie Opery Leśnej zobaczymy m. in. Stinga, Kraftwerk czy Julio Iglesiasa. W klubie plażowym Zatoka Sztuki w 2015 roku wystąpili między innymi Bob Sinclar, Sean Paul, Skin, GusGus czy Tyga. Apartamenty do wynajęcia w Sopocie nierzadko oferują dodatkowo odbiór gości koncertów czy festiwali z lotniska, wynajem samochodów, profesjonalną informację turystyczną, możliwość zamówienia do pokoju śniadania czy też masażu. Ważny jest również bezpłatny dostęp do tarasów widokowych oraz wspaniała panorama na miasto oraz Zatokę Gdańską, rozciągająca się zwłaszcza z górnych pięter apartamentowców.

Data publikacji: 2016-02-23 | Liczba wyświetleń: 2206