Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki adresowany jest nie tylko do wszystkich turystów, ale również do osób pracujących w tej gałęzi gospodarki.

Światowy Dzień Turystyki
fot. Vadim Georgiev/shutterstock.com

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest na świecie w dniu 27 września. Święto to ustanowiono w 1979 roku przez Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Turystyki. Uważane jest do tej pory za najważniejsze cykliczne święto branży turystycznej. Jego celem jest propagowanie turystyki oraz jej rozwoju. To właśnie jej przypisuje się właściwości zjednywania ludzi. Poza tym Światowy Dzień Turystyki adresowany jest nie tylko do wszystkich turystów, ale również do osób pracujących w tej gałęzi gospodarki. Warto dodać, iż to właśnie turystyka jest jednym z ogniw, które napędzają światową gospodarkę. To właśnie w turystyce na całym świecie pracują miliony osób. 27 września organizowane są w wielu miastach świata imprezy propagujące tą formę spędzania czasu. Ponadto Światowy Dzień Turystyki to idealna okazja do zobaczenia czegoś nowego, czyli do aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych osób.

Turystyka to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Można ją uprawiać przez cały rok, ciesząc się z kontaktu z naturą. Latem uwielbiamy jeździć nad morze, jeziora, a zimą w góry przemierzać górskie szlaki. Nie należy daleko szukać, w Polsce jest mnóstwo pięknych i ciekawych miejsc, które należy koniecznie zobaczyć.

Data publikacji: 2008-03-13 | Liczba wyświetleń: 5046