Kołobrzeg - uzdrowisko, zabytki i piękne plaże

Kołobrzeg jest miastem położonym w północno-zachodniej części Polski, jednocześnie jest on jednym z chętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów.

Kołobrzeg - uzdrowisko, zabytki i piękne plaże
fot. pixabay.com

Kołobrzeg jest miastem położonym w północno-zachodniej części Polski, jednocześnie jest on jednym z chętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów. W mieście oraz jego okolicach znajdują się liczne źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, które wykorzystywane są w różnego rodzaju zabiegach. Kołobrzeg słynie przede wszystkim z tego, że leczy się tutaj przede wszystkim choroby krążenia, stawów oraz górnych dróg oddechowych. W sezonie letnim odbywają się tutaj liczne koncerty popularnych piosenkarzy oraz występy kabarecistów, które dostarczają dodatkowych atrakcji przebywającym tutaj turystom. Zróżnicowana i bogata oferta noclegowa sprawia, że każdy znajdzie tutaj dla siebie nocleg spełniający jego, nawet największe oczekiwania. Kołobrzeg znany jest przede wszystkim z licznych atrakcji turystycznych, które się tutaj znajdują. Można zwiedzić tu między innymi latarnię morską o wysokości 26 metrów, która została zbudowana w 1945 roku. Z jej szczytu rozciąga się wspaniała panorama miasta. Warto także przespacerować się 220-metrowym molo, które jest jednym z najdłuższych w Polsce. Miłośnicy zabytków powinni zobaczyć także neogotycki ratusz pochodzący z XIX wieku, który od lat stanowi wizytówkę Kołobrzegu. Wewnątrz ratusza znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej, a w podziemiach o charakterystycznych gotyckich sklepieniach mieści się muzyczna kawiarnia.

Spacerując po Kołobrzegu warto wybrać się na Nową Starówkę, na którą składa się bardzo ciekawy zespół budynków oraz charakterystyczny układ zabytkowych ulic. Kolejnym interesującym miejscem są fortyfikacje twierdzy, które pochodzą z czasów (od XVII do XIX wieku). Warto pamiętać także o tym, że w trakcie drugiej wojny światowej Kołobrzeg pełnił rolę obronną. Z tego też względu w znajdującym się w Kołobrzegu parku im. gen. Henryka Dąbrowskiego można obejrzeć fragmenty rowów fortecznych pochodzących z XVIII wieku. Miłośnicy przyrody powinni wybrać się na spacer do Kołobrzeskiego Lasu, przez który przebiega błękitny szlak turystyczny. W lesie tym znajdują się liczne bagna, trasy rowerowe oraz wspaniałe pomniki przyrody, które z pewnością zainteresują wiele osób. Jeszcze jedną atrakcją turystyczną miasta jest Pałac Brunszwickich, który został wybudowany w 18098 roku, który dzisiaj pełni funkcje wystawowe, edukacyjne oraz kulturalne.

Tagi: uzdrowisko zabytki Kołobrzeg Pałac Brunszwickich Las Kołobrzeski latarnia morska

Data publikacji: 2009-07-19 | Liczba wyświetleń: 4348