Polecamy zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem!

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem ma wiele zalet. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne nie tylko dla dużych grup zorganizowanych, ale również dla turystów indywidualnych.

Kraków - rynek, Sukiennice
fot.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem ma wiele zalet. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne nie tylko dla dużych grup zorganizowanych, ale również dla turystów indywidualnych. Dowiedz się, ile to kosztuje i co właściwie zyskujesz dzięki dobrej usłudze przewodnickiej!

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – dlaczego warto?

Towarzystwo prawdziwego znawcy i miłośnika Krakowa pozwoli nam naprawdę dobrze poznać miasto. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy profesjonalnego przewodnika, dobrze przygotowanego merytorycznie. Przede wszystkim warto zapytać mającą nas oprowadzać osobę o licencję. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z usług renomowanego biura przewodnickiego zrzeszającego najlepszych (więcej na ten temat za chwilę).

Już na etapie przygotowań do zwiedzania przewodnik pomoże nam zaplanować trasę dostosowaną do naszych zainteresowań, możliwości czasowych i finansowych. Przewodnik dokładnie wie, ile czasu zajmie nam zwiedzenie danego obiektu czy przejście z punktu A do B. Zwiedzając z przewodnikiem, zyskujemy gwarancję, że w zaplanowanym czasie zobaczymy dokładnie to, co chcieliśmy, bez błądzenia. Z góry będziemy również znali ceny biletów, które zresztą przewodnik lub biuro przewodnickie pomogą wcześniej zarezerwować.

Warto wiedzieć, że wielu krakowskich przewodników ma również pozwolenia na oprowadzanie po krakowskich muzeach, takich jak cieszące się największą popularnością Muzeum Fabryka Schindlera czy Podziemia Rynku w Krakowie. Są to niezwykle rozbudowane ekspozycje ubrane w fascynujące scenografie i prezentujące przeszłość z użyciem technologii przyszłości. Doświadczony przewodnik natychmiast zwróci naszą uwagę na to, co najbardziej jej warte w zalewie bodźców atakujących nasze zmysły.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to również znakomity pomysł na rodzinną wyprawę do miasta królów. Doświadczony przewodnik doskonale poradzi sobie z małymi turystami i ich śmiałymi i niejednokrotnie zaskakującymi pytaniami o otaczającą rzeczywistość!

Jakie są koszty zwiedzania?

Kwestię tą pozwolimy sobie wyjaśnić na przykładzie jednego z najpopularniejszych i najlepszych biur przewodnickich w mieście czyli Kraków Zwiedzanie. Koszt zwiedzania z przewodnikiem nie zależy od liczebności grupy. Usługi przewodnickie mają swoją stałą cenę uzależnioną od czasu zwiedzania. I tak podstawowa opcja czyli ok. 2h zwiedzania kosztuje 150 zł (dodatkowa godzina 50 zł). W przypadku większych grup turystycznych koszt na osobę to zupełnie drobna kwota, ale zwróćmy uwagę, że w przypadku 5-osobowej rodziny to również zaledwie 30 zł na osobę! Pamiętajmy również, że w przypadku tego biura uzyskujemy bezpłatną pomoc organizacyjną obejmująca nie tylko planowanie wycieczki, ale również rezerwację noclegów, posiłków, biletów wstępu.

Szukamy przewodników

Aby znaleźć przewodnika można wejść np. na strony wspomnianego serwisu Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem, gdzie znajdziemy profile znakomitych przewodników ze zdjęciami, imponujące portfolio biura oprowadzającego gości z kraju i zagranicy, pełną ofertę oraz mnóstwo informacji o Krakowie (mogą być inspiracją także dla miłośników zwiedzania na własną rękę) oraz ciekawe propozycje gotowych tras.

Tagi: Kraków

Data publikacji: 2015-11-30 | Liczba wyświetleń: 2439