Przyrodnicze walory kraju nad Wisłą

Polska jest państwem pod względem przyrodniczym bardzo urozmaiconym.

Przyroda występująca w naszym kraju jest zjawiskiem zupełnie niezwykłym. Jest ona również jednym z najważniejszych argumentów do przekonania zagranicznych turystów, aby odwiedzili nasz kraj. Mimo, iż Polska jest krajem wciąż rozwijającym się gospodarczo w wielu aspektach życia, także w dziedzinie turystyki zauważalne są jeszcze niedociągnięcia. Nie mniej jednak stanowi to cechę dodatnią ze względu na zachowania naturalnych warunków przyrodniczych naszego kraju.

Polska jest państwem pod względem przyrodniczym bardzo urozmaiconym. Jest kraj wielu ciekawych miejsc, których nie sposób już odnaleźć w innych, często bardziej rozwiniętych krajach. Tutaj wciąż otrzymujemy możliwość swobodnego spędzania czasu na bliskim obcowaniu z nienaruszoną przez działanie człowieka przyrodą. Cały kraj podzielony jest poziomo na poszczególne pasma, od południa najwyższe, aż po Morze Bałtyckie na północy.

Najwyższymi górami polskimi są Tatry. Zaledwie niewielka część tego pasma znajduje się po stronie polskie. Jednakże bez wątpienia jest to teren świetnie przygotowany do przyjęcia turystów. Szlaki górskie stworzone są tak aby charakteryzowały się różnorodnymi poziomami trudności. W polskich górach najbardziej swoiste są przepięknie położone, malownicze oczka wodne. Najsłynniejszymi z nich są oczywiście Morskie Oko oraz górujący nad nim Czarny Staw. Niższe warstwy gór charakteryzują się przede wszystkim rozrzuconymi w okolicach szlaków skałami, na których można spróbować swoich sił w wspinaczce.

Na przeciwległym krańcu Polski znajduje się wybrzeże Morza Bałtyckiego. Sam Bałtyk nie jest morzem ciepłym i pogoda nad nim nie zawsze skłania do plażowego leniuchowania. Mimo to turyści nie mogą nudzić się korzystając z uroków przepięknych nadmorskich lasów, długich, ciągnących się plaż oraz malowniczych ruchomych wydm. U wybrzeży morza polskiego rozsiane są mniejsze lub większe typowo wypoczynkowe miejscowości.

Jednym z najciekawszych regionów Polski jest Warmia i Mazury. Region ten nie bez powodów nazywany jest "Krainą Tysiąca Jezior" oraz "Zielonymi Płucami Polski". Jest to teren bardzo obficie zalesiony, nie zniszczony przez działalność człowieka, co powoduje, iż wciąż można tutaj spotkać zupełnie naturalną faunę i florę. Mazury to region największych w Polsce jezior, z których najrozleglejszym jest jezioro Śniardwy.

Data publikacji: 2009-01-15 | Liczba wyświetleń: 3856