Rodzinne wakacje w polskich górach - Szklarska Poręba

Planujesz rodzinny wyjazd w góry? Sprawdź, co oferuje turystom Szklarska Poręba.

Rodzinne wakacje w polskich górach - Szklarska Poręba
fot.

Planujesz rodzinny wyjazd w góry? Sprawdź, co oferuje turystom Szklarska Poręba i zadbaj o niezapomniane chwile spędzone wraz z najbliższymi.

Wakacje letnie lub ferie zimowe a nawet dłuższe lub krótsze weekendy chętnie spędzane są przez rodziny z dziećmi w górach. Nic dziwnego, ponieważ polskie góry oferują moc atrakcji przez cały rok! Bez względu na to, czy na zewnątrz panuje upał, czy leży śnieg, wypoczynek w górach jest atrakcyjny dla rodziców i ich pociech. W niniejszym artykule zastanowimy się, jakie atrakcje czekają na nas w Karkonoszach, a dokładniej - w Szklarskiej Porębie.

Powrót do przeszłości

Jednym z bardziej charakterystycznych miejsc do odwiedzenia jest malowniczo położony Park Dinozaurów. Goście mają okazję do poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej tych niezwykłych gadów oraz do zobaczenia, jak prezentowały się te stworzenia. Na milusińskich czekają również inne atrakcje, takie jak płukanie złota oraz stanowiska archeologiczne, w których dzieciaki mogą spróbować swoich sił w wykopaliskach. Dobra zabawa gwarantowana!

Trollandia

Dla miłośników aktywności fizycznej i dobrej zabawy idealną opcją będzie park linowy Trollandia. Znajdziemy w nim różnego rodzaju trasy dostosowane swoją trudnością do dzieci w różnym wieku, ale i dla nastolatków oraz dorosłych. Dzięki systemowi asekuracji pokonywanie przeszkód jest bezpieczne, a dodatkowo nadzorowane jest przez instruktorów. W parku znajdują się także atrakcje dla maluchów, z których mogą korzystać dzieci już od 3. roku życia.

Esplanda

Innym parkiem, ale nieco innego rodzaju, jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanda. Otwarty jest cały rok i dostarcza gościom wrażeń w zależności od pory roku. Zimą pojeździmy tam na łyżwach dzięki lodowisku położonym w malowniczym miejscu. Przez cały rok dostępna jest również zjeżdżalnia Alpine Coaster, która przystosowana jest do różnego rodzaju warunków atmosferycznych. Latem skorzystać można z mini golfa, plaży, dziecięcego labiryntu czy symulatora rodeo.

Cuda natury

Nie zapominajmy o dobrodziejstwach, które daje nam Matka Natura. Szklarska Poręba to malowniczo położona miejscowość i nie sposób pominąć jej walorów przyrodniczych. Z ciekawszych miejsc do odwiedzenia podczas rodzinnego spaceru należą dwa wodospady - Kamieńczyka i Szklarki. Są to dwa największe wodospady w Karkonoszach. Ich widok jest naprawdę zdumiewający i zapierający dech w piersiach. Szczególnie niezwykle prezentują się podczas mroźnej zimy, kiedy są zamarznięte i wyglądają niczym z baśni.

W Szklarskiej Porębie i okolicach natrafimy również na wiele tras spacerowych i szlaków górskich o różnym stopniu trudności. Warto wybrać się na Szrenicę (1362 m n.p.m.), która jest najwyższym szczytem w pobliżu Szklarskiej Poręby. DLa tych, którzy nie przepadają lub nie mogą chodzić po górach, możliwe jest wjechanie wyciągiem krzesełkowym. Widoki ze szczytu są fantastyczne!

Rodzinne noclegi w Szklarskiej Porębie

Podczas organizowania rodzinnych wakacji w górach należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni nocleg. Pamiętajmy, że nie wszystkie obiekty będą przyjazne dzieciom w równym stopniu. Na szczęście wiele miejsc posiada liczne udogodnienia dla naszych pociech. Oprócz specjalnych sal do zabawy niektóre obiekty oferują dodatkowe atrakcje dla maluchów i organizują dla nich ciekawe zajęcia. Warto zwrócić uwagę na przestronne i nowoczesne apartamenty rodzinne, w których mamy gwarancję prywatności oraz wygody. Dobrym rozwiązaniem jest także willa - Szklarska Poręba może pochwalić się pięknymi i zadbanymi obiektami, spośród których niektóre wille są zabytkowe oraz posiadają dookoła park bądź las. Relaks w takich okolicznościach przyrody z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Wybranie komfortowego i spełniającego nasze oczekiwania noclegu jest podstawą udanych wakacji - zwłaszcza takich z rodziną. Należy wziąć pod uwagę potrzeby każdego z naszych bliskich i dokonać odpowiedniego wyboru, choć czasem ciężko pogodzić interesy wszystkich. Decydując się jednak na apartament lub willę w Szklarskiej Porębie możemy być pewni, że pobyt będzie należał do udanych. Nie zapominajmy jednak o odpowiednio wczesnej rezerwacji!

Data publikacji: 2020-05-21 | Liczba wyświetleń: 1412