Spływ kajakowy Lubuskim Szlakiem Wodnym

Doskonałym pomysłem na wakacje jest spływ kajakowy, aktualnie najbardziej popularnym szlakiem jest Lubuski Szlak Wodny.

Spływ kajakowy Lubuskim Szlakiem Wodnym
fot. pixabay.com

Wakacje rozpoczęte, jednak większość z nas nadal nie wie, jakiego rodzaju rozrywkę zapewnić swoim dzieciom. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest spływ kajakowy. Aktualnie najbardziej popularnym szlakiem jest Lubuski Szlak Wodny.

Popularny spływ kajakowy

W województwie lubuskim najpopularniejszym miejscem, w którym odbywa się spływ kajakowy jest Lubuski Szlak Wodny. Jest on bardzo długi, ponieważ w przybliżeniu jego trasa wynosi aż 220 kilometrów. Jednak jego długość nie przeraża wielu turystów, ponieważ istnieją osoby, które decydują się na uczestnictwo w spływie. Tego typu spływ daje możliwość jego uczestnikom przeżycia niezapomnianej przygody. Wspomniany szlak przebiega przez kilka rzek, które mieszczą się w województwie lubuskim. Są to między innymi Warta oraz Obra, a także Obrzyca. Kolejno trasa spływu biegnie przez Wilcze jeziora. Ostatecznie wyprawę kończymy w Gorzowie Wielkopolskim.

Malowniczość szlaku oraz stopień trudności

Z pewnością urokliwość różnorodnych zakątków, jakie odwiedzimy podczas spływu, zrekompensuje nam wszelkie trudności, jakie możemy napotkać podczas długiej drogi. Podczas podróży również możemy spotkać miejsca idealne do kąpieli oraz do biwakowania. Jednak należy pamiętać, iż tego typu trasa to nie jedynie same przyjemności. Niestety stopień trudności w zależności od posiadanych przez nas umiejętności może okazać się wysoki. Początkowo szlak jest łatwy, wręcz idealny dla początkujących kajakarzy. Jednak wraz z oddaleniem się od miejsca początkowego, szlak staje się nieco trudny. Mogą pojawić się między innymi nieznaczne progi, a także nieregularne fale.

Warunki uczestnictwa w spływie kajakowym

Jeżeli pragniemy uczestniczyć w tego typu spływie, warto zapoznać się z ogólnymi warunkami uczestnictwa. Przede wszystkim w tego typu spływie mogą brać udział jedynie osoby, których stan zdrowia pozwala na uprawianie turystyki kajakowej. Warto również dodać, iż uczestnictwo wiąże się z podjęciem ryzyka, a także wszelkie działania wykonujemy na własną odpowiedzialność. Podczas spływu każdy z osobna odpowiada za wypożyczony przez siebie sprzęt. Ponadto osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce jedynie pod opieką dorosłych. Zabrania się spożywania alkoholu podczas spływu, ponieważ wszystkich uczestników obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa na wodzie.

Dodatkowe atrakcje w ramach wpisowego

Warunkiem uczestnictwa w spływie jest uiszczenie opłaty odpowiedniej wysokości. Jednak warto wiedzieć, iż tego typu opłata przyczynia się również do zapewnienia nam przez organizatora naszego spływu między innymi: przewozu bagaży oraz wklejki do książeczek, a także opłatę biwaków czy posiłek turystyczny. Zagwarantowane również mamy dowóz autokarem oraz otrzymanie różnorodnych materiałów krajoznawczych oraz proporczyków.

Warto pamiętać, iż spływ kajakowy może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Niezależnie od wieku naszych podopiecznych, wszyscy będą się wspaniale bawić na łonie natury, a także podziwiać malownicze krajobrazy Lubuskiego Szlaku Wodnego.

Tagi: Lubuski Szlak Wodny spływ kajakowy

Data publikacji: 2015-06-28 | Liczba wyświetleń: 2253