Urlop na bliskim południu

Czechy, Słowacja, Węgry to państwa które z pewnością warto odwiedzić.

Wodospad Panczawy
fot. TTstudio/shutterstock.com

Planowanie wymarzonego urlopu może sprawiać nam niemały problem. Czekaliśmy przecież na ten wyjazd przez cały rok i właśnie dlatego chcielibyśmy aby był idealnym czasem wypoczynku. Planując wakacje musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników, także możliwości finansowe naszej rodziny. Znakomitym pomysłem na ciekawe spędzenia czasu wolnego jest zwiedzenie bliskich Polsce państw. W ten sposób dajemy sobie możliwość przeżycia ciekawej przygody za niedużą sumę pieniędzy. Aby atrakcji nigdy nie zabrakło przygotujmy się na tę wyprawę, zapoznając się z ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć u naszych sąsiadów. A jest ich wiele.

Czechy słyną z bogatej kultury, ciekawej architektury oraz bujnej historii, która odzwierciedliła się na codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Oprócz dzieł ręki ludzkiej, których w miastach czeskich można obejrzeć bez liku, Czechy zachwycają także przepięknymi okolicznościami przyrody. Regiony najciekawsze przyrodniczo to doliny rzek Łeba i Wełtawa przepływające przez poszczególne pasma górskie oraz tereny wyżynne i nizinne. Najczęściej odwiedzane są w Czechach Sudety, Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Orlickie oraz przepiękne tereny Czeskiego Lasu. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem czeskim jest, stolica kraju, Praga. Jest to miasto naznaczone historią, której objawy widać na każdym kroku. Praga jest także przepiękna architektonicznie i znakomicie przygotowana na przyjęcie sporych ilości odwiedzających ją gości.

Słowacja jest państwem znanym Polakom przede wszystkim z udanych wypraw narciarskich. Wysokie Tatry leżące po stronie słowackiej są kuszą przyjezdnych nie tylko swoim wyjątkowym wyglądem oraz nieograniczonymi możliwościami, ale przede wszystkim przygotowaniem na przyjęcie turystów. Niestety polskie góry nie doczekały się jeszcze tak dobrze zorganizowanych kurortów zimowych, w których znaleźć można wiele kilometrów tras narciarskich zjazdowych oraz biegowych. Wyposażenie stoków w kolejki linowe oraz wyciągi sprawiają, że aktywny urlop w takim miejscu jest prawdziwą przyjemnością. Stolicą Słowacji jest Bratysława, która również coraz częściej odwiedzana jest przez turystów z całej Europy. Bratysława jest jednak otwarta na turystów tylko w sezonie letnim, wtedy można tu obejrzeć liczne zamki, świątynie, a także bardzo ciekawe muzea.

Węgry są państwem odwiedzanym przez Polaków znacznie rzadziej niż wymienione wyżej Czechy i Słowacja. Najchętniej odwiedzane są tutaj: stolica państwa Budapeszt oraz miejscowość Balaton. Warto jednak zwrócić tu uwagę na swoisty klimat kraju Węgrów, który stworzony jest przez kilka charakterystycznych elementów, takich jak liczne kąpieliska i uzdrowiska, tradycja winiarska, a także bogate budownictwo barokowe.

Data publikacji: 2018-07-01 | Liczba wyświetleń: 933