Wakacje nad morzem - atrakcje

Wyjazd nad Morze Bałtyckie, zwłaszcza latem zawsze kojarzy się z opalaniem na plaży albo taplaniem w słonej morskiej wodzie.

Wakacje nad morzem - atrakcje
fot.

Wyjazd nad Morze Bałtyckie, zwłaszcza latem zawsze kojarzy się z opalaniem na plaży albo taplaniem w słonej morskiej wodzie. A co jeszcze warto albo można robić w tej części Polski. Zwłaszcza wtedy, gdy nie ma upału, albo nawet pada deszcz. Podpowiemy Wam kilka różnych sposobów na zagospodarowanie urlopu, aby było ciekawie i przyjemnie.

Spacer wzdłuż plaży

Plaże nad Morzem Bałtyckim w bardzo dużej części są piaszczyste. Kiedy idziemy się wzdłuż brzegu pozwalamy sobie na wspaniały masaż stóp. Do tego jeśli raz po raz woda morska chluśnie w kostki robi się jeszcze przyjemniej, oczywiście pod warunkiem, że nie jest zbyt zimna. A jeżeli słońce niezbyt mocno grzeje to nawet w kurtce warto na taką przechadzkę się wybrać, bo najwięcej dobroczynnego jodu możemy powdychać właśnie wtedy gdy wieje wiatr, a woda faluje. Osoby, którym na jodzie zależy najbardziej wybierają się w te strony późną jesienią albo zimą.

Wycieczki krajoznawcze - pieszo albo samochodem

Będąc w jakimś regionie Polski z dala od domu warto sobie zrobić wyprawę turystyczną aby poznać tamtejsze zabytki, muzea albo ciekawostki przyrodnicze. W każdej miejscowości znajdzie się coś wartego zauważenia. A jeśli już jesteśmy w takiej "dziurze", że naprawdę nic ciekawego nie ma to przecież samochodem (ewentualnie komunikacją publiczną) można dotrzeć do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Kołobrzegu, Koszalina i wielu innych znanych nadbałtyckich kurortów, a tam co najmniej jeden cały dzień na pewno będzie coś wartego zobaczenia.

Rejs statkiem, motorówką albo samolotem

Oglądanie lądu od strony wody, połączone z podziwianiem zachodu słońca albo wycieczką do jakiegoś sąsiedniego portu też może być ciekawą przygodą. Zwłaszcza jeżeli macie dzieci warto i taką przejażdżkę zafundować. W coraz większej liczbie portów jest też możliwość popłynięcia motorówką. Zdarzają się też oferty lotów widokowych nad plażą i miejscowością która z góry zawsze wygląda lepiej niż z powierzchni ziemi.

Nadrobienie kulturalnych zaległości

Wakacje dla wielu z nas bywają jedynym okresem w roku, kiedy możemy sobie pozwolić na kino, teatr albo jakiś koncert. Warto czytać afisze albo sprawdzać w Internecie czy w mieście, gdzie przebywacie albo po sąsiedzku nie będzie się odbywać jakiś festiwal, albo występy słynnej gwiazdy estrady. Czasami takie imprezy odbywają się w plenerze na plaży albo w miejscowych amfiteatrach.

Gdzie nad morzem spać? Polecamy domki letniskowe

We wszystkich miastach, miasteczkach i wioskach nad Bałtykiem jest bardzo wiele możliwości wynajęcia noclegu. Nie każdy lubi spać w wielkim hotelu. Wszystkim, którzy cenią sobie więcej prywatności i samodzielności warto zaproponować pobyt w letniskowych domkach.

Aby upewnić się co można w takich domkach znaleźć i na co liczyć postanowiliśmy sprawdzić na jakiejś stronie internetowej. Ponieważ w najbliższym czasie wybieramy się w okolice w okolice Mielna (a dokładniej do miejscowości Łazy) wpisaliśmy w wyszukiwarkę wpisać frazę Łazy - domki letniskowe. Spośród licznych ofert najbardziej spodobała nam się propozycja jaką znaleźliśmy pod adresem https://www.holidaygoldenresort.pl/noclegi/domki-letniskowe-lazy

Jeżeli będziecie szukać tego typu ofert zwracajcie uwagę między innymi na wielkość domku. Bowiem cena w takich obiektach często jest za domek, a nie za pojedynczą osobę. Przyjrzyjcie się też wyposażeniu. Na przykład jeżeli nie chcecie przepłacać za obiady w restauracjach warto wybrać domek z aneksem kuchennym. Ważne jest też otoczenie czyli czy za cenę domku macie możliwość korzystania na przykład z boiska, siłowni, placu zabaw dla dzieci i innych potrzebnych Wam udogodnień.

Data publikacji: 2022-12-07 | Liczba wyświetleń: 632