Włochy nie tylko latem. Sprawdź, dlaczego warto się wybrać tam zimą

Jeśli kochasz narty we Włoszech, wybierz zimę. Sprawdź, dlaczego warto wyruszyć właśnie wtedy.

Włochy nie tylko latem. Sprawdź, dlaczego warto się wybrać tam zimą
fot.

Wiele osób wybiera się na narty do Włoch w okresie wiosennym i letnim, ponieważ przy pełnym słońcu mogą zjeżdżać na nartach bez kurtki, a czasem wręcz w krótkim rękawie. Warto to przeżyć przynajmniej raz w życiu. Niestety obecność lodowców nie gwarantuje dobrych warunków dla narciarzy. Jeśli więc kochasz narty we Włoszech, wybierz zimę. Sprawdź, dlaczego warto wyruszyć właśnie wtedy.

Po pierwsze: narty

Podstawową rozrywką zimową we Włoszech jest oczywiście jazda na nartach i snowboardzie. Jeśli liczysz na dobre warunki i niesamowite wspomnienia, wybierz jedną z tych lokalizacji:

- Presena ze stacją narciarską Passo Tonale. Trasa ma niecałe dwa kilometry, ale jest bardzo popularna wśród Polaków. Nie zdziw się, jeśli rodak pozdrowi Cię podczas wymijania na stoku,

- Hochjoch w Tyrolu Południowym ze stacją narciarską Maso Corto. To także bardzo popularne wśród Polaków miejsce docelowe we Włoszech. Sprawdź, kiedy obchodzone są Polskie Dni, by w przerwach od jazdy pooglądać polskich celebrytów, którzy licznie przybywają do Hochjoch. Tu trasa narciarska ma 8 km długości.

Zanim włożysz nogi do butów narciarskich, wykup ubezpieczenie sportowe. Bez niego w przypadku urazu doznanego na stoku będziesz zdany sam na siebie. Nie mówiąc już, że leczenie za granicą nie należy do najtańszych. Koniecznie sprawdź, co wchodzi w skład polisy narciarskiej i jaką sumę ubezpieczenia powinna mieć, by pokryć koszty różnego rodzaju szkód: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-wlochy/.

Włochy nie tylko latem. Sprawdź, dlaczego warto się wybrać tam zimą

Po drugie: zwiedzanie Rzymu

Słońce stojące wysoko na niebie, miasto tętniące życiem, wszystkie miejsca otwarte i czekające na turystów. Tak, Rzym latem to cudowne miejsce. Ale wcale nie tylko latem! Udanie się tam zimą ma wiele zalet. Docenisz ciszę i spokój, a także nie będziesz musiał stać w długich kolejkach ani ocierać się o innych podróżników, próbując sfotografować zabytek znany Ci dotąd jedynie ze zdjęć.

Zawsze marzyłeś o zjedzeniu w drogiej i ekskluzywnej włoskiej restauracji lub obejrzeniu tradycyjnego spektaklu w teatrze? Nie musisz rezerwować miejsc na długo wcześniej, ponieważ w zimie zainteresowanie atrakcjami Rzymu jest znacznie mniejsze.

Włochy nie tylko latem. Sprawdź, dlaczego warto się wybrać tam zimą

Po trzecie: miejsca mało znane i zabytki

Jesteś typem dociekliwego podróżnika, który chce zobaczyć i poznać więcej niż inni? Istnieje cała lista miejsc oraz zabytków we Włoszech, które są mniej znane. Przykład to bajeczne jezioro Lago di Resia w Trentino – Alto Adige. Jezioro zostało uformowane sztuczne, a na samym jego środku znajduje się XVI-wieczna romańska dzwonnica. Skąd się tam znalazła? Jest pozostałością po wsi Graun, którą przeniesiono zanim powstało jezioro.

Słyszałeś już o Il Cristo degli Abissi? To niepowtarzalna statua ustawiona pod wodą ku czci ludzi, którzy poświęcili życie morzu. Można ją zobaczyć jedynie po zanurkowaniu, więc warto wrócić do Portofino latem.

Z ciekawą figurą spotkasz się także w Parc Güell Gaudiego w Barcelonie. W Ogrodzie Tarota – oryginalnie zwanym Il Giardino dei Tarocchi – znajdziesz rzeźby odzwierciedlające karty Tarota: Wielkie Arkana.

To tylko przykłady fantastycznych miejsc we Włoszech, jakie możesz zobaczyć również zimą. Przed wyjazdem koniecznie siądź na spokojnie przy biurku i spisz je wszystkie. Życzymy cudownej zabawy na stoku i poza nim!

Tagi: Włochy

Data publikacji: 2019-02-25 | Liczba wyświetleń: 1681