Agroturystyka coraz bardziej popularna

Agroturystyka - wypocznij w spokoju wśród nieskażonej działalnością człowieka przyrody.

Agroturystyka - wakacje na wsi
fot. Mliberra/shutterstock.com

Wypoczynek na wsi staje się coraz bardziej popularny wśród mieszkańców naszego kraju. Coraz więcej z nas chce spędzić wakacje na wsi, w spokoju, wśród szumów lasu oraz z dala od zgiełku miasta.

Agroturystyka to jedna z form wypoczynku, który odbywa się w warunkach wiejskich. Gospodarze udostępniają pokój lub cały dom na użytek przyjezdnych, często w "ofercie" są również domowe, wiejskie posiłki. Obecnie jest to również forma dodatkowego zarobku. Rolnicy i mieszkańcy wsi coraz częściej traktują agroturystykę jako alternatywę dla uprawiania roli, czy ciężkiej pracy fizycznej. Niekiedy również pobyt w gospodarstwie pociąga za sobą różne obowiązki (na które oczywiście uprzednio zgadzają się przyjezdni) związane z pracą w tymże gospodarstwie. Może to być zarówno pomoc w obrządku, czy też polu, jak również udział w sianokosach, czy zbiorach. Czemu ludzie chcą co nieco w wakacje popracować? Zazwyczaj decydują się na to pracownicy firm, którzy okrągły rok przesiadują za biurkiem, a wakacje traktują jako czas w którym zadbać można o swe ciało, jest też to forma odreagowania stresu.

Jakie są korzyści wypoczynku na wsi? Przede wszystkim chodzi o spokój, zazwyczaj wieś to miejsce pozbawione tłoku, czy zgiełku, czyste powietrze, miła, domowa wręcz atmosfera, poznawanie wiejskich zwyczajów (szczególne zainteresowane są tym dzieci) – wszystko to przemawia za wyjazdem w okresie letnim na wieś. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków w lecie ucieka właśnie do mniejszych miejscowości, by w spokoju spędzić tydzień czy dwa wśród nieskażonej działalnością człowieka przyrody.

Tagi: agroturystyka wakacje wypoczynek na wsi wakacje na wsi

Data publikacji: 2008-05-06 | Liczba wyświetleń: 3448