Włochy piękno przyrody, zabytki architektury i przyjazna obyczajowość

Włochy zachęcają do przyjazdu przede wszystkim swoim wyjątkowo przyjemnym klimatem

Włochy piękno przyrody, zabytki architektury i przyjazna obyczajowość
fot. shutterstock.com

Włochy to kraj typowo turystyczny. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich jego zalet, które tak skutecznie i od wielu lat przyciągają ogromne rzesze podróżujących. Włochy zachęcają do przyjazdu przede wszystkim swoim wyjątkowo przyjemnym klimatem. W przeciwieństwie do Polski, niemal zawsze można tam być pewnym słonecznej i ciepłej pogody. Tak oczekiwana przez wszystkich urlopowiczów, daje pewność, że zarówno leniwe plażowanie, jak i aktywne zwiedzanie i uprawianie wodnych oraz lądowych sportów będzie odbywać się w przyjemnej atmosferze.

Włochy są krajem po brzegi wypełnionym różnorodnymi zabytkami. Ilość ich niemal przewyższa ilość zabytków ze wszystkich pozostałych krajów europejskich. Każdy więc kto ma w planie odwiedzenie Włoch, musi przeznaczyć choćby kilka dni na zapoznanie się z tymi historycznymi pozostałościami jakie oferują mu Włochy.

Chcąc zwiedzić najważniejsze miejsca zabytkowe we Włoszech udać się trzeba najpierw do stolicy tego państwa, Rzymu. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Colosseum, można powiedzieć symbol starożytnego Rzymu. Mimo, iż nie jest to najstarsza zachowana budowla z tamtych czasów, jest ona najbardziej znana i najszybciej kojarzona. Nic w tym dziwnego. Było to przecież miejsce słynnych igrzysk, walk gladiatorów, a także prześladowań pierwszych chrześcijan. Rzym słynie także z Forum Romanum, miejsca wielu budowli, szczególnie świątyń. Zwiedzić należy także Panteon.

Poza zabytkami okresu starożytnego, Włochy zachwycają także typową architekturą renesansową. Kaplica Sykstyńska wraz z freskami Michała Anioła jest głównym zabytkiem tego okresu. Warto zobaczyć także Muzeum Watykańskie.

Pompeje to kolejne wyjątkowe miejsce, które należy zwiedzić wybierając się na wakacje do Włoch. Jest to nietypowa miejscowość, w której budynki prywatne, państwowe, publiczne i sakralne zostały zachowane dzięki katastrofie, która zdarzyła się w 79 roku naszej ery. Dzięki zasypaniu całego miasta gorącym popiołem podczas wybuchu wulkanu Wezuwiusza budynki te możemy do dziś oglądać w niezmienionym stanie.

Kraj w kształcie buta jest również terytorium bardzo różnorodnie i ciekawie ukształtowanym. W jego granicach znajduje się największy szczyt górski Europy - Mont Blanc. Jest to miejsce, które niezmiennie przyciąga spore grupy śmiałków, chętnych do długich i uciążliwych górskich wspinaczek. Alpy włoskie, jako bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów, są tradycyjnie często odwiedzanym miejscem przez narciarzy i amatorów snowboardu w okresie zimowym. Włochy przyciągają także na letnie wypoczynki. Na taki urlop najlepiej wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego.

Smakoszy zachęci do odwiedzin Włoch przede wszystkim wieloletnia tradycja kucharska. Z tego kraju pochodzi pizza oraz spaghetti, które tak powszechnie przyjęły się także w naszym kraju. Popularna kuchnia śródziemnomorska, smaczna oraz zdrowa, zachęca do spróbowania wielu nowych, nieznanych nam potraw.

Tagi: Alpy Mont Blanc zabytki Włochy Rzym kuchnia śródziemnomorska pizza spaghetti Colosseum Kaplica Sykstyńska Muzeum Watykańskie Panteon Pompeje wulkan Wezuwiusz

Data publikacji: 2019-09-08 | Liczba wyświetleń: 1269